Oddzielić Prawdę od propagandy

SYNU, CÓRKO – zbliżenie do PRAWDY Ciebie wyzwoli!

Wystarczy na chwilę odrzucić własne uprzedzenia, na chwilę założyć że wzajemne oskarżenia dwóch stron się równoważą (na tą chwilę nie ważne kto bardziej, kto pierwszy itd.) swój osąd oprzeć na własnych, konkretnych i bezpośrednich doświadczeniach. Można też posiłkować się powszechną ale sprawdzoną wiedzą społeczną i historyczną. Historia daleka i bliska jest ważna i na tej podstawie logicznie wyłania się obraz teraźniejszości. JAK TO MOŻLIWE, ŻE TAKA WSPANIAŁA, IDEALNA OSOBA (NP. WYCHOWUJĄCA MNIE MAMA) ZDECYDOWAŁA SIĘ NA ZWIĄZEK A NAWET POTOMSTWO Z CZŁOWIEKIEM KTÓREGO OBRAZ JEST ZGOŁA ODWROTNY???

Własna pamięć Wystarczy skorelować różne informacje z własnym doświadczeniem naocznym. To co w pamięci utkwiło z życia nie z rozmów po oddzieleniu. np. mówili „ubliża, wyzywa, obraża”. Co sam pamiętasz, czy widziałeś, słyszałeś coś takiego? Jakich używał słów? Tego nawet sami Alienatorzy nie wiedzą, to skąd dzieci miałyby wiedzieć.

Własne doświadczenie życiowe To oczywiście dopiero z czasem, ale obserwując zachowania rówieśników i swoje można wyciągnąć jakieś logiczne wnioski np. jeśli ktoś lub ty sam przychodzisz do swojego dłużnika lub kogoś kto coś obiecuje za coś, domagasz się spełnienia umowy a z drugiej strony jest zwodzenie, unikanie, udawanie że sprawy nie było – co czujesz, co robisz, co robi dłużnik?

Motywacje, logika Warto za każdym razem odpowiedzieć sobie na pytania: Czy to logiczne? Czy to życiowe? Jakie kto ma motywy? Jak to wygląda i nazywa się u innych? np. jeśli ojciec przychodzi do szkoły do dziecka to jest to nachodzenie, dręczenie, coś złego…

Nowy partner jest lepszym ojcem? Jeśli tak jest naprawdę to nie ma potrzeby sztucznego wychwalania. Czy wspaniałość i dobroć dziecko samo zauważało czy często słyszało z ust mamy? Czy równolegle z tym dziecko słyszało jak bardzo duże przykrości „były tata” robił mamie, jak w małżeństwie było źle? Dubler bardzo często jest powodem alienacji niezależnie czy faktycznie pretenduje na ojca. Kobieta podsuwająca dzieciom własnego kochanka jako ojca działa racjonalnie dla siebie. Zazwyczaj jest tłumaczona i sama to robi – „ojciec się nie sprawdził ale mamusia postarała się aby dziecko miało jakiś męski autorytet, wzór itd. to dla jego dobra”. Czy to faktyczny autorytet i jak wygląda to porównanie w innych aspektach życia?

Naturalnym dążeniem każdego rodzica po rozwodzie jest dalsze uczestnictwo w wychowaniu, kontynuacja finansowania i organizowania dziecku wszystkiego jak dotąd, kontynuacja bliskość emocjonalnej – dawanie oraz branie wzajemnej radości i miłości. Każda więź rodzinna naturalnie jest broniona.

Ponadto dlaczego ojciec chce zachować relacje z własnymi dziećmi? 1. Bo chce przekazywać własną wiedzę i doświadczenie życiowe oraz zawodowe. 2. Bo chce aby jego dotychczasowy dorobek życiowy, materialny oraz intelektualny był przekazany własnym potomkom. 3. Bo własne dziecko to najlepszy przyjaciel, to cząstka nas samych o którą chcemy się troszczyć, pielęgnować i wspierać we wszystkich płaszczyznach życiowych z wzajemnością. 4. Bo odpowiednie wychowanie i w/w inwestycja to najlepsze zabezpieczenie własnej starości.

Ponadto dlaczego matka alienująca chce uzyskać wyłączność właścicielską? 1. Bo uważa, że i tak sama wychowywała a wkład męża był minimalny. 2. Bo chce sama czerpać profity finansowe z zakładu pracy, z Mops-u, 500+ itd. 3. Bo jest przekonana, że bez łaski ex mąż dalej powinien jej za to płacić a nawet więcej. 4. Bo musi maskować własne niegodziwości więc wespół-wychowywanie to uniemożliwia. 5. Bo nie chce być weryfikowana w/s własnej nie staranności, wydatkowania i spełniania własnych obowiązków wychowawczych. 6. Bo chce udawać niezależną, bo „były” jest skazą na życiorysie, bo „były” źle wpływa na wizerunek z nowym partnerem, bo „były” źle wpływa na stan psychiczny „nowej szczęśliwej rodzinki”. 7. Bo chce ukarać ex-męża za stare i nowe, bo wszystkie własne ujmy to jego wina.

Oczywiście jest to uśrednienie i uproszczenie tematu. Są różne wyjątki, rzadziej występuje ojciec alienator lecz ALIENACJA zawsze jest krzywdą dziecka! Sprawca ALIENACJI zawsze ma większy własny interes. Jeśli jesteś dzieckiem ALIENOWANYM i przez całe życie wmawiano ci że tak jest lepiej, że nie dało się inaczej, że ON to całe zło …. i nie ważne czy mama załatwiła zastępczego lepszego czy gorszego tatę – pamiętaj że ta wewnętrzna niepewność minie dopiero gdy sam zgłębisz prawdę, gdyż TYLKO PRAWDA CIĘ WYZWOLI ! Pamiętaj ,że Twój TATA lub MAMA (wyalienowany/a) Kocha Cię niezmiennie, myśli i tęskni. Przeanalizuj w/w punkty „ojciec ponadto” a przekonasz się że odsunięty rodzic (nie z wyboru) MA WIĘCEJ DO ZAOFEROWANIA w zamian za ostatni punkt nr 4, który i tak zgodnie z prawem (oraz wg zasady „się należy”) będziesz zobowiązany/a spełnić. (jeśli dodatkowo masz „zastępczego” to tylko podwojono te zobowiązanie). Chcesz wiedzieć więcej lub potrzebujesz wsparcia, lub chcesz pomóc osobom w takiej sytuacji skontaktuj się z nami.

PRAWDA ma bardzo duże znaczenie na życie i egzystencje człowieka, jest naturalną potrzebą i dążeniem. Wielu wielkich mędrców i autorytetów to powtarza. Mówił o tym Jan Paweł II podkreślając, że tak mówił JEZUS

Zbieżności propagandy politycznej i alienacyjnej