Powstrzymać Alienację

Nie da się! Jedynie można utrudniać, minimalizować skutki.

Na początku drogi rozwodowej należy podjąć próby faktycznego dogadania się, spisania realnej ugody, planu wychowawczego z obowiązkową opieką naprzemienną. Potem sumiennie trzymać się z obu stron ustaleń. Tylko to realnie może nie dawać motywów do wojenki inspirowanej powiedzeniem „prawnie się należy” lub „tobie się więcej należy bo to a tamto”.

PRZYZWOLENIE NA ZŁE NAZEWNICTWO POCZĄTKU-JE KRZYWDĘ

W procesach około-rozwodowych największym złem dzieci są rodzice manipulujący i grający własnymi dziećmi! Szereg różnych zabiegów ma na celu: uzyskanie przewagi, uzyskanie większych pieniędzy, ukaranie-zemsta na byłym, wytłumaczenie-maskowanie własnych niegodziwości, uzyskanie braku kontroli, odcięcie się od przeszłości, pokazanie niezależności i szczęścia w nowym związku. Dla tych celów niszczy się naturalne więzi oddzielonego rodzica z dziećmi a nawet go obrzydza. Różni znawcy opisują zjawisko i skutki różnych procesów, w tym tzw Alienację Rodzicielską. Sędziowie rodzinni doskonale znają ten powszechny problem lecz często niewiele robią, często wręcz wspierają przemoc a rzadko zachowują się po ludzku jak należy!

Część różnych podłych sztuczek odbywa się w zaciszu domowym lecz część złych postaw jest oficjalna jak np. ukierunkowane nazewnictwo!

  1. Wielokrotne oficjalne powtarzanie „były mąż” w kontekście wzajemnych rozmów, uzgodnień, zależności itp. ma na celu utrwalenie małżeństwa jako coś byłego, coś czego już nie ma, o tym się nie mówi i do tego nie wraca bo to było niemiłe. Dziecko słysząc taką narrację ma fałszywie wpajaną teorię: małżeństwo byłe jest nieważne, nieistotne – były mąż jest nieważny, nieistotny – tata z tego związku jest mało-ważny, nie istotny, można obejść się bez niego, liczy się nowy tata i teraźniejszość, tamtego to nawet nie trzeba słuchać ani szanować, nic mu się nie zawdzięcza a płacić powinien więcej bo to się należy.
  2. Jeśli ojciec odwiedza dzieci w domu, w szkole to powtarza się „on nachodzi” jako coś złego, nieprzyjemnego. Dodatkowo takie nazewnictwo jest zgodne z oskarżeniem o stalking, znęcanie psychiczne.
  3. W kontekście uzgodnionych widzeń ojca z dziećmi mówi się „musicie do niego chodzić” jak coś nieprzyjemnego. Nie mówi się, że po rozwodzie to zwyczajowe zachowania, nie mówi się że z uwagi na osobne zamieszkiwanie nie ma innego wyjścia, nie mówi się że tata kocha i też chce spotykać się z dziećmi, nie mówi się że gdyby dzieci mieszkały z tatą to musiałyby chodzić do mamy.
  4. Nowy partner jest lepszym ojcem. Jeśli tak jest naprawdę to nie ma potrzeby sztucznego wychwalania. Jednak często dzieci słyszą autoreklamę a z drugiej strony oczernianie „byłego”. Dubler bardzo często jest powodem alienacji niezależnie czy faktycznie pretenduje na ojca. Kobieta podsuwająca dzieciom własnego kochanka jako ojca działa racjonalnie dla siebie. Zazwyczaj jest tłumaczona i sama to robi – „ojciec się nie sprawdził ale mamusia postarała się aby dziecko miało jakiś męski autorytet, wzór itd. to dla jego dobra”.

Należy z tym walczyć, zwracać uwagę sądowi, kuratorom, samym rodzicom i dzieciom wyjaśniać!

Odpowiedzialny sędzia lub inny „państwowiec rodzinny” powinien od razu wychwytywać takie słowa i piętnować jako niedopuszczalne, ponadto jest to wyraźny sygnał o niewątpliwych innych złych zachowaniach takiego człowieka.

Gdy objawy dziecka już na to wskazują potrzeba wyjątkowej delikatności i ostrożności. Nie można dopuszczać do prowokacji. Czujność i pewien dystans ale ciągle dawać dziecku znać o sobie, zapewniać o swojej miłości i zatroskaniu.

Wytrwałość, mądrość, zrozumienie – to bardzo potrzebne. Porady sądowych psychologów, tzw znawców i inne mogą okazać się błędne lub nic dające. OZSS=RODK – przeczytaj co to za twory

WSZYSCY jednak możemy wspólnie minimalizować to ZŁO poprzez mówienie, uświadamianie zwykłych ludzi ale i sędziów rodzinnych. Pobierz i wydrukuj >>> ulotkę

Bez tego sprawcy czują się bezkarni a często fałszywie kreują jako ofiary. Inni nieświadomie lub świadomie im pomagają powtarzając „dla dobra dziecka”

W kwestiach dzieci podczas procesu rozwodowego i potem dalej, każda kobieta ma ogromną przewagę, gdyż otrzymuje kredyt zaufania od ojca dzieci oraz systemu rodzinnego. Mając dzieci przy sobie kobiety mają faktyczną władzę oraz potężny oręż w szarpaninie a czasami wojnie z tzw byłym. Z reguły jest to wykorzystywane bez zahamowań, jednak oceniając taką kobietę jako matkę należy oddzielić jej faktyczne zasługi rodzicielskie, faktyczne dobre cechy od wykrzywionego obrazu jej na tym etapie życia. Oczywiście to całkowicie nie tłumaczy podłych zachowań, ale tak samo człowiek odurzony inaczej się zachowuje niż zazwyczaj.

Z tego samego względu każda opinia takiej matki na temat ojca tj. byłego, winna być całkowicie niewiarygodna. To też dotyczy całej drużyny alienatorów tj rodziny wspierającej separację i oczernianie ojca dzieci. Jeśli dodatkowo wcześniejsze opinie tych ludzi podczas małżeństwa były zupełnie inne, to tylko w 100% potwierdza w/w regułę a ponadto bardzo umniejsza rzetelność i samo człowieczeństwo takich ludzi. Takim działaniem dają wyraz, że ich słowo nic nie znaczy.

Definicja i bibliografia Alienacji Rodzicielskiej

Opisy i stronka na Facebooku

Formularz on-line gdzie można złożyć zawiadomienie o przestępstwie, jakim jest Alienacja Rodzicielska

ALIENACJA RODZICIELSKA – OBJAWY Masz do czynienia z alienacją rodzicielską, jeśli Twój były małżonek lub partner:

– nastawia Twoje dziecko przeciwko Tobie – wymusza od dziecka negatywne reagowanie na Twoje wizyty i na Twoje propozycje,

– „przekupuje” dziecko prezentami, stawiając siebie jako tego lepszego z rodziców, w zamian za okazywanie przez dziecko negatywnego nastawienie względem Ciebie,

– wymusza od dziecka deklarację uczuć względem siebie,

– opowiada dziecku o Tobie negatywne, zniechęcające rzeczy,

– wzbudza w dziecku poczucie winy za to, że spotkało się z Tobą, zmuszając tym do lojalności względem siebie, – okazuje ostentacyjnie swój smutek gdy widzi, że dziecko wraca do domu szczęśliwe po spotkaniu z Tobą,

– krytykuje Cię przy dziecku lub ośmiesza Cię przy dziecku,

– obwinia Cię przy dziecku za Wasze rozstanie,

– zobowiązuje dziecko do solidarności z sobą skierowanej przeciwko Tobie,

– zakazuje dziecko wyrażania wobec Ciebie miłości,

– nie informuje Cię o kwestiach dotyczących dziecka – dowiadujesz się o wszystkim ostatni lub masz informacje dzięki komuś innemu z rodziny,

– przypomina dziecku o Twoich problemach, np. w związku z uzależnieniem, – niszczy lub ukrywa Twoje zdjęcia z dzieckiem lub też wyrzuca prezenty przekazane mu przez Ciebie („wymazuje” Cię z życia dziecka),

– wzbudza u dziecka strach przed Tobą,

– zakazuje dziecku mówienia o Tobie,

rozmawia o Tobie negatywnie z innymi osobami w taki sposób, by to dotarło do dziecka…

źródło wypunktowań